PANDA WHITE

Panda White, bu mermeri unutulmaz kılan ve diğer mermer türlerinden farklı kılan, beyaz zemin üzerine yoğun siyah çizgilere sahiptir. Panda White; siyah ve beyazın güzel kontrastlarını yaratan eşsiz bir görüntü haline gelir. Panda White mermer, sanatsal bağlamda tek başına veya duvar ve zemin kaplaması, mutfak tezgahları ve banyo tezgahları için kullanılabilir. Marmara adası ocaklarından üretilen blokların bir seleksiyonu olan Panda White, beyaz zeminiyle seçkin alanlara ayrıcalıklı bir hava vermektedir. Beyaz rengin eskimeyen ve modası geçmeyen ruhunun avantajını yaşatan bu seleksiyon, mermeri sanatla buluşturabilen Panda White mimarların gözde tercihlerinden biridir.

Marmara mermeri, oluşumuna bağlı nedenlerle anti bakteriyel bir yapıya sahiptir ve bu sebeple hamam ve banyo gibi hijyenin ön planda tutulduğu yerlerde sıkça tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra mukavemeti yüksek olan bir taş olması dolayısı ile iklim koşullarına dayanıklıdır ve dış mekanlarda kullanılmaya çok uygundur.

Panda White, Türkiye’de en çok kalsit veya dolomit olmak üzere yeniden kristalize edilmiş karbonat minerallerinden oluşan, ara sıra daha koyu düz damarlı yapraksız metamorfik kayaç olan yarı beyaz bir renktir. Bu taş özellikle Duvar ve zemin uygulamaları, çeşmeler, özel oymalar heykeller, tezgahlar, makyaj tezgahları, merdivenler ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Ayrıca Panda Marmara Mermeri; Ekvator Marmara Mermeri,  Marmara Pijama Beyaz Mermeri, Marmara Pijamas Mermeri, Bianco Striata Mermeri, Bleu Striata Mermeri, Grigio Striata Mermeri, Marmara Beyazı, Marmara Beyaz Mermeri, Ayışığı Mermeri, Marmara olarak da bilinmektedir.

Panda White beyaz ve siyah iki ana renkten oluşan desenli yapıya sahiptir. Beyaz ve Siyah renk tonunun bir mermer üzerinde bu kadar ahenkli ve güzel olarak yer bulmuş halidir. Marmara denizinde bulunan Marmara Adası, dünyanın en eski mermer ocaklarına ev sahipliği yapmış olan ve bu özelliği dolayısı ile birçok dilde mermer kelimesinin kökeni olmuş bir adadır. Roma döneminden Osmanlı dönemine kadar birçok uygarlık tarafından kullanılan Marmara mermerinin tarihi, milattan önce 9. yüzyıllara dayanmaktadır.

Marmara mermeri, o günlerden bu yana sayısız tarihi yapıya hayat vermiştir. Marmara adası ocaklarından üretilen blokların bir seleksiyonu olan Panda White, beyaz zeminiyle seçkin alanlara ayrıcalıklı bir hava vermektedir. Beyaz rengin eskimeyen ve modası geçmeyen ruhunun avantajını yaşatan bu seleksiyon, mermeri sanatla buluşturabilen mimarların gözde tercihlerinden biridir. Marmara mermeri, oluşumuna bağlı nedenlerle anti bakteriyel bir yapıya sahiptir ve bu sebeple hamam ve banyo gibi hijyenin ön planda tutulduğu yerlerde sıkça tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra Panda White mermeri mukavemeti yüksek olan bir taş olması dolayısı ile iklim koşullarına dayanıklıdır ve dış mekanlarda kullanılır. Marmara beyaz mermer ocağından çıkarılan mermerler; yerli mermerler arasında en çok kullandığımız ürünlerden biridir. Marmara Beyaz mermerinin güzel bir beyaz tonlu görüntüsü vardır. Geçirgenlik ve sağlamlık yapısı çok iyi olduğundan iç ve dış ortamlarda rahatlıkla kullanılır. Honlamalı, kumlamalı ve parlatılmış olarak kullanılabilir. Marmara beyaz mermer ocağımızdan çıkarılan mermerlerimiz mutfak tezgâhları, Hamam, anıtsal yapı, banyo ve masa çalışmalarında tercih edilen mermerler arasında yer alır. Marmara pandası olarak bilinen bu mermer çeşidinin kendi içerisinde klasik, çizgili, beyaz, gray ve silver olmak üzere renk tonlarının farklılaştığı çeşitleride mevcuttur. Beyaz zemin üzerine hareler şeklinde düzensiz yayılan çubuklar Panda Marmara’nın ana karakterini oluşturmaktadır. Marmara beyaz ya da piyasada bilinen ismiyle Marmara Panda mermeri; ,  Marmara Pijama Beyaz mermerinin beyaz zemin ağırlıklı çubuksuz seleksiyonudur. Panda Beyaz Mermer, en yaygın olarak kalsit veya dolomit olmak üzere yeniden kristalize edilmiş karbonat minerallerinden oluşan, ara sıra daha koyu düz damarlar içeren yapraksız metamorfik kayaya sahip yarı beyaz bir renktir. Panda beyaz marmara mermeri beyaz zeminiyle uygulandığı alana lüks bir hava vermektedir. Beyaz marmara mermeri;  yer ve duvar kaplaması, kurna, havuz taşı olarak tercih edilen ürünler arasındadır. Marmara adası ocaklarından üretilen blokların bir seleksiyonu olan Ekvator Marmara Mermeri, cetvelle çizilmişçesine damarlarıyla, kullanıldığı yapıya göz kamaştırıcı bir hava katan tarzıyla, günümüz mimarisinde önemli bir yere oturmuştur. Ekvator marmara mermeri düz damarlarıyla modern mimaride önemli bir yer almaktadır.  Marmara Pijama Beyaz Mermeri hareket ve derinlik katan gri damarlarla güzelce ortaklaşan beyaz bir arka plana sahiptir. zemin, duvar kaplaması, merdiven ve yükseltici, pencere eşikleri, masalar ve otel, villa, özel mağaza ve havaalanındaki diğer projeler gibi çok çeşitli iç ve dış tasarım projeleri için özel olarak uygundur.