VERDE GUATEMALA

Verde Guatemala mermer Hindistan menşeli yeşil karakterli taş grubu mermerlerdendir. Verde Guatemala mermerin uygulama alanları arasında mutfak ve banyo tezgahları, heykeller, iç ve dış mekan duvar ve zemin kaplama uygulamaları, çeşmeler, merdivenler, pencere denizliklerinde ve diğer detay uygulamalar bulunmaktadır. Büyüleyici bir özelliğe sahip olan yeşil renk, insana pozitif enerji ve huzur yüklemektedir. Bu enerji ve huzurun doğal taş ile yaşam alanlarımıza yansımasının en güzel örneklerinden biridir. Piyasada Yeşil Guatemala, Hindistan yeşili, Verde Guatemala isimleriyle de anılmaktadır. Ayrıca farklı seleksiyonlara sahip olanları ise Verde Forest ve Verde Escuro şeklinde anılmaktadır.Verde Guatemala gibi yeşil mermerler koyu yeşil taban rengine sahip plakalarda siyah tonlarında koyu renk gölgeler görülmekte ve yeşil renk açıklı koyulu olabilmektedir. Verde Guatemala diğer adı ile Hindistan Yeşili sektöründe en çok tercih edilen ve bilinen mermerdir. Taşın kolay işlenme ve şekil alma özelliğiyle satıcıların, renk yapısı ile de kullananların tercihleri arasındadır. Renk tonu itibari ile mutfak dolapları ile kombin oluşturmaktadır.

Verde Guatemala’nın koyu yeşil tonlu siyah desen ve damarlı bir görünümü vardır. Verde Guatemala zemin döşemesi ve duvar kaplaması için uygundur. Bazen tek başına döşeme taşı olarak kullanılırken; bazen de bej-krem tonlarında mermerler ile kombinlendiği uygulamalar görülmektedir. Verde Guatemala ev dekorasyonunda yemek masası, orta sehpa, şömine kaplaması , banyolarda lavabo ve tezgah gibi kullanım alanları mevcuttur.Lüks konut projelerinin peyzaj alanlarında da sıkça karşılaştığımız Verde Guatemala bazen bir sövede, bazen bir saksıda veya kolon kaplamasında karşımıza çıkmaktadır.

Villaların havuz içi kaplama taşı olarak da son yıllarda yoğun ilgi gören Verde Guatemala, günümüzde mimari ekipler tarafından prestijli projelerinin havuz kaplamasında tercih edilmiş ve su ile bütünleşmesi ile projelere ayrı bir doğal güzellik katmaktadır. İç alan tasarımların yeşil ton günden güne popüler hale gelmektedir. Verde Guatemala koyu yeşil tonlu ve siyah desenli bu granit modeli birçok projemizde kullandığımız bir taştır. Düşük fire oranı ve yüksek kaliteli görünümü sayesinde müşterilerin rahatlıkla seçimi olmaktadır. Verde Guatemala, mineral malakite benzer bir renk tonu olan şaşırtıcı, parlak yeşil bir Hint mermeridir. Tüm yüzey, aynı renk şemasına sahip daha açık damarlarla boyanmıştır. Verde Guatemala düzgün ince taneli bir yapıya, neredeyse fark edilmeyen bir çizime ve dokunuşta sıcaklığa sahiptir.

Verde Guatemala klasik özellikleri, estetik performansı ile birlikte mimari detayları zenginleştirmektedir. Bu elit doğal taş, lüks iç mekân unsurlarını tasarlamak, mozaik kompozisyonlar oluşturmak ve tabii ki binaların cephelerini döşemek için iyi bir seçimdir. Verde Guatemala genellikle tezgâh, raf, sütun, şömineler, denizlikler, zemin kaplamaları ve duvar döşemesinde kullanılır. Verde Guetemala iç alan tasarımların yeşil ton günden güne popüler hale gelmektedir. Koyu yeşil tonlu ve siyah desenli bu granit modeli birçok projemizde kullandığımız bir taştır. Düşük fire oranı ve yüksek kaliteli görünümü sayesinde müşterilerin rahatlıkla seçimi olmaktadır. Türkiye piyasasında Hindistan Verde mermeri, Hindistan yeşili mermer veya Verde Guetemala mermer şeklinde adlandırılan bu ürün, yeşil rengi ile birlikte ön plana çıktığı için spesifik kullanım alanlarında rahatlıkla görülebilir. Hindistan’dan ithal olarak getirildikten sonra Türkiye’de farklı boyutlar ile kesim işlemleri gerçekleştirilerek kullanılan bu yapı malzemesi, hem iç alanda hem dış alanda birçok kullanım için tercih edilmektedir. Verde Guetemala diğer mermer ürünlerine göre fiyat seviyesi biraz yüksek olmakla birlikte güzel desenlere sahip olduğu için özellikle lüks yapılarda ve VIP konutlarda birçok alanda kullanılmaktadır. Verde Guetemala üst sınıf projelerde banyo, mutfak, merdiven tasarımları, salon tasarımları, antre ve giriş tasarımları gibi birçok noktada kullanılabilir. Verde Guetemala uygulanan kumlama ve fırçalama yöntemlerinin kullanılması sayesinde de daha özel bir görüntü elde edilerek yapılarda kullanılabilir. Genel olarak yapılarda inceleme gerçekleştirildiğinde Verde Guetemala mermer mutfak, banyo tezgahı, iç ve dış mekan duvar/zemin kaplama gibi işlemlerde kullanılan bir ürün olarak görülmektedir. Spesifik renk ve malzeme yapısı ile bu alanlarda farklı tasarımlar gerçekleştirmek için iç mimari uzmanları tarafından sıklıkla seçilmektedir. Verde Guetemala özellikle villa tarzı konutlarda merdiven uygulamalarında ve teras kaplama uygulamalarında çok sık tercih edilen mermer ürünleri arasında bulunmaktadır. Farklı kullanım noktalarına bakıldığında ise Verde Guetemala mermer heykel yapımında,çeşme,sokak merdivenleri ve pencere pervazlığı yapımında seçilmektedir. Doğal taş piyasası içerisinde önemli bir yere sahip olan bu ürün, cilalı bir yüzeyle veya eskitme yüzey uygulanması gibi tercihlerle kullanılabilir.