STAR GALAXY

Yeryüzünün temel taşlarından biri olduğu düşünülen granit, içinde bulunan farklı minerallerin yoğunluğu ile değişik renklerde bulunmaktadır. Granitler jeotermal suların oluşumunda etkili unsurlardır. Yeraltında iken yüksek ısı halinde duran granitler hem yer altı sularını ısıtır, hem de içeriğinde bulunan mineralleri de suyun bünyesine ekleyerek zengin mineralli bir karışım hazırlar. Granit, ısı yalıtımında etkin bir rol oynayabilen, bu sayede de mekânların yalıtımına da katkısı olan, yapı maddeleri arasında en sert olanıdır. Dayanıklılığı sebebiyle uzun yıllarca kullanılabilir. Tezgâh gibi yerlerde rahatlıkla kullanılabilecek darbelere ve ısıya karşı güçlü bir yapısı vardır. Bu yapısal özelliği sayesinde, kullanılan granitin kalınlığı sadece birkaç santim olmaktadır. Sonuç olarak hem ince hem güçlü duruşu ile karakteristik bir özellik kazanmaktadır. Kullanım alanının genişliği ve dayanıklı yapısı sebebiyle tercih edilen granit, görsel yönüyle de kullanıcılarının onayından geçmektedir. Cila ile kolaylıkla uyum sağlayan bir yapısı vardır. Aynı zamanda dayanıklılığı sebebiyle basınç ve çözeltili maddelere karşı sağlam bir duruşa sahiptir. Kristalize yapısı dolayısıyla granitlerin koyu renk olanları görsel açıdan daha hoş durmaktadır. Özellikle siyah granit, ışıltılı gece görünümü ile siyah olmasına rağmen, insana temizlik hissi vermektedir. Bahçe dekorasyonu, süs eşyaları, merdiven basamakları, otantik mekân yer kaplamaları, mutfak tezgâhları, yemek masası gibi birbirinden farklı birçok alana kendisini yakıştırabilen siyah granit modellerini firmamızdan güvenle temin edebilirsiniz. Mutfak ya da lavabo tezgâhlarınızda kullanacağımız granit kalınlığı, dayanıklılığı sebebiyle en fazla 2-3 santimetre olmaktadır. Siyah granit; yeryüzünün vazgeçilmez yapı taşları olduğu düşünülen granit, jeotermal su oluşumunda büyük rol oynar. Granitler yer altı sularını ısıtır ve barındırdığı mineralleri suya karıştırarak, zengin bir karışım ortaya çıkarır. Granitler, ısı yalıtımında etkili rol oynar. Yapı malzemelerinde en çok tercih edilen temel taşlardan biridir.

Star Galaxy, siyah renkli olması özelliği ile her daim temiz ve parlak bir görünüm yansıtır.  Gece siyahının şık görünümü sayesinde, kullanıldığı her alana şık ve göz alıcı bir detay sağlar. Star Galaxy, kattığı lüks görsellik ile yaşam alanlarınıza değer katar. Granit sürekli bakım gerektirmeyen özel bir mineral yapıya sahiptir. Işığı yansıtarak parlak bir görseller ortaya çıkarır.

Star Black granit, Çin’de taş ocağı çıkarılan bir tür siyah granittir. Bu taş özellikle dış – iç duvar ve zemin uygulamaları, anıtlar, tezgahlar, mozaik, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamaları, merdivenler, pencere pervazları ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Ayrıca Çin taş pazarında Star Black; ‘’Star Cloud Black Granite,  Black Stars Granite, Nebula Black Granite, Parlak Siyah Gökyüzü Granit, Hindistan Saf Siyah Granit, Yıldızlı Gökyüzü Siyah Granit, Yıldız Galaxy Siyah Granit, Galaxy Yıldız Granit, Galaxy Siyah Granit, Siyah Galaxy Granit ’’ olarak da adlandırılır.

Mutlak siyah tezgahlardan biraz farklı bir şey istiyorsanız, Star Galaxy granit mükemmel bir seçimdir. Doğrudan Hindistan’dan temin edilen Star Galaxy granite, görünüş olarak siyah granit tezgahı andırıyor, ancak aynı zamanda gece gökyüzünü anımsatan dramatik bir etki vermek için taşın derinliklerine gömülü altın ve bakır beneklere sahiptir. Mevcut mutfağınıza yeni bir görünüm kazandırmak için idealdir ve modern ve geleneksel mutfak tarzlarına eşit derecede uygundur. Granit aşınması zor ve dayanıklı bir taştır, bakımı kolaydır ve çeşitli kullanımlara uygundur.

Star Galaxy diğer adı ile Hindistan saf siyah granit sektöründe en çok tercih edilen ve bilinen granittir. Taşın kolay işlenme ve şekil alma özelliğiyle satıcıların, renk yapısı ile de kullananların tercihleri arasındadır. Renk tonu itibari ile mutfak dolapları ile kombin oluşturmaktadır. Hindistan saf siyah granit modeli genellikle, iç dış zemin döşeme, her türlü tezgah kaplaması, denizlik ve merdiven uygulamaları, ofisler ve iş merkezleri için tasarım çalışmalarında sıklıkla tercih edilmektedir.

İngilizce literatürde Star Glaxy granit ‘’ Stary Sky Black Granite, Star Galaxy Black Granite, Galaxy Star Granite, Galaxy Black Granite, Black Galaxy Granite, Star Cloud Black Granite, Nebula Black Granite, Black Stars Granite, Star Glaxy Granite’’ diye adlandırılır.