SPANISH DARK EMPERADOR

Dark Emperador, ince taneli ve bazı düzensiz ve çapraz açık damarlı koyu kahverengi bir mermerdir. Küçük boyutlu bazı kalsit belirtileri gösterir. Dark Emperador, breşik bir taş türüdür. Ana varyasyonları normalde sunabileceği farklı renk tonlarına (daha koyu veya daha açık) ve aynı zamanda kalsit miktarına (az veya çok) bağlıdır. Spanish Dark Emperador kahverengi tonda beyaz yumuşatılmış desenlere sahiptir. İspanyol Dark Emperador diğer adıyla İspanya Koyu Kahve Mermeri adında anlaşılacağı üzere İspanya’da üretilen mermer ve piyasada en çok tercih edilendir. İspanyol Dark Emperador dayanıklı ve doğal bir taş olduğun iç ve dış mekanlarda kullanılmaktadır. İspanyol Dark Emperador genellikle kahverengi tonda beyaz yumuşatılmış desenlere sahiptir. İspanyol taşı denince akla gelen ilk mermer, tüm dünyaca bilinen, acı kahve rengi ile bej, light mermerleri ile uyumlu olan, İspanyol Dark Emperador mermeridir. İspanyol Dark Emperador mermerin koyu kahverengi taban rengi ile dikkat çeken mermer’in üzerinde örümcek ağını andıran açık renk damarlar mevcuttur. Spanish Dark Emperador koyu kahverengi tonlarının göz alıcı güzelliğine projelerinde hayat vermek isteyen mimar ve tasarımcılarımız, otel, iş merkezi, alışveriş merkezi, lüks konut gibi projelerinin zemin döşemesi, duvar kaplaması, asansör kaplaması, merdiven basamağı, cephe kaplaması gibi alanlarda uygulamaktadır.

Emperador ailesinin üyelerinden olan Light Emperador ya da bej mermer alternatifleri ile de üst düzey bir uyum yakalamaktadır. Açık renk ana döşeme taşına bordür olarak renk katmaktadır bazen. Bazen bir merdiven basamağında açık renk mermer, rıhtında İspanyol Dark Emperador Mermer ya da tam tersi kullanılır; bazen de waterjet kesim yöntemi ile yapılan bir göbek motif uygulamasında farklı renk mermerler ile kombinlenerek güzel bir desen çalışması çıkar ortaya. Bu uygulama özellikle villaların giriş koridorlarında ya da otel, iş merkezi gibi yapıların lobilerinde görülmektedir. İspanyol Dark Emperador Mermer ile ev dekorasyonunuza da renk katabilir, salonunuzun yemek masasını ya da sehpanızı bu mermer ile zenginleştirebilirsiniz. Spanish Dark Emperador mermeri açık renk emperador ile uygulama yapılan bir banyoda tezgah ya da lavabo imalatında da değerlendirebilirsiniz. Spanish Dark Emperador peyzaj alanlarında çiçeklik kaplamasında kullanılabilir. Mutfaklarınızda tezgah üst dolap arasında duvarda cilalı mozaik olarak renk katabilir mutfağınıza. Yine aynı şekilde Spanish Dark Emperador mermer duş teknesi duvar kaplamasında ya da TV ünitenizin duvarında patlatma taş uygulaması gibi bir çok uygulama alanı mevcuttur. İspanya Koyu Kahve Mermeri otellerin açık büfe tezgahlarında ya da cafe restaurant gibi yeme içme alanlarının yemek masasında da kullanımı görülür. İspanyol Emperador Dark Mermer, Türkiye’de en çok bilinen ve uygulanan İsyanya mermer çeşididir. İspanya Koyu Kahve Mermeri ağırlıklı olarak zemin döşeme, duvar kaplama, mutfak ve banyo tezgahlarında tercih edilmektedir. Dolomitize  limra taşı olan Emperador Dark ; literatürde  beyaz kuartz kristalli koyu kahve renkli mermer olarak tanımlanmaktadır.

İspanya Koyu Kahve Mermeri koyu kahverengi tonlarında taban rengi üzerine açık damarlı ağ yapısı bulunan seleksiyon tüm dünyada tanınmakta birçok projede ana döşeme taşı olarak tercih edilmektedir. İspanyol Emperador Dark Mermer lüks projelerde butik alanlarda mimari ofisler tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. İspanya da mermer ocaklarında çıkarılan bloklar fabrikalarda işlenilerek damar yapısı ve kalitesine göre alt seleksiyonlara ayrılmaktadır. İspanyol Emperador Dark mermerin içerisinde fazla hareketlerin ve sarı damar girişlerinin bulunduğu seleksiyonlar düşük kalite olarak ayrılarak iç piyasada kullanılmaktadır. İç mekan döşeme, kaplama ve basamak gibi uygulama alanlarında kullanılan orijinal İspanyol Emperador Dark mermerin seleksiyonları diğer açık tonlarında ki mermer çeşitleri ile uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. Kalın damar yapısının bulunmamasından dolayı uygulama alanlarında homojen olarak döşenebilmekte ve bej mermer çeşitleri ile birlikte kullanımında geçiş taşı olarak kullanılabilmektedir. İspanyol Emperador Dark kahverengi taban rengi üzerine yuvarlak beyazlıkların girdiği seleksiyonlar yüksek metraj üretilerek tüm dünyaya ihraç edilmektedir.