LİGHT EMPERADOR CLASSİC

Bej Mermer homojen yapısı sayesinde lüks projelerde yüksek metraj döşeme taşı olarak talep gören seleksiyon diğer koyu doğal taşlar ile uyumlu olarak çalışabilmektedir. İş merkezi, havalimanı, otel ve fuar alanları gibi geniş alanlara sahip tüm yapılarda iç mekan döşeme, duvar kaplama ve kolon kaplama alanlarında Bej Mermer kullanılmaktadır. İçerisine hafif hareketlerin girdiği yüzeyler fabrikalarda ayrılarak gruplama yapılmaktadır. Birçok damar yapısı görünümü bulunmasından dolayı proje bazlı yapılan talepler de öncelikli olarak en uygun damar yapılı taşın belirlenmesi gerekmektedir.

Uluslararası birçok projede kullanılan Bej Mermer Amerika, Arap ülkeleri ve Türkiye Cumhuriyeti ülkelerine yüksek metraj ihracat yapılmaktadır. Yüksek metraj döşeme yapılan uygulama projelerinde çok fazla alternatifi olmayan taşın krem ve açık tonlarında ki görünümü uygulama alanında bütünlüğü ve temiz görünümü sağlamaktadır. Bej Mermer beş yıldızlı otel projelerinde giriş kısımları dahil duvar kaplamaları ve basamaklar farklı yapıya sahip ebatlı malzeme ile uygulanmaktadır. Bej Mermer homojen ve diğer kırçıllı ağ yapısı bulunan bej üretimleri geçiş noktalarında kullanılabilmektedir. Üretim kapasitesinin yüksek olmasından dolayı taleplere hızlı cevap verilebilmekte ve gerekli olan üretim kalite kontrolünden geçirilerek projelere sunulmaktadır. Kaliteli uygulaması yapılan taşlar projelere ekstra değer katmaktadır. Bej Mermer açık krem renk tonlarından dolayı dekorasyon için kullanılan diğer aksesuarlar ile uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir.

Bej Mermer geniş alan döşeme ve kaplama alanlarında koyu tonlarında ki görünümler ortamı boğuk hale getirmesinden dolayı büyük projeler beyaz ve krem tonlarını daha sık kullanmaktadırlar. Bej Mermer damar yapısı bulunmaması ve kristal yapısının daha sıkı olmasından dolayı döşeme alanında şık bir tasarıma sahip olmaktadır. Farklı görünüme sahip olanlar geçiş taşı olarak seleksiyon ile birlikte kullanılabilmektedir. Diğer taşlara göre daha az metraj üretilmesi yüksek metrajlı proje bazlı talepler için üretim süresinin iyi planlanması gerekmektedir. Burdur ve civarında üretilen doğal taşlar tüm dünya da tanınması sayesinde özellikle yurtdışında kendilerine yer bulabilmektedirler. Bej Mermer iç mekan geniş alan döşeme ve kaplama olarak kullanılan seleksiyonlar uygulama genelinde homojenliğin ve bütünlüğün sağlaması konusunda oldukça verimli sonuçlar vermektedir. Sağlamlığı artırmak için epoksi file uygulaması birçok çeşide uygulanmaktadır. Tezgah ve lavabo gibi dekoratif görünüm istenilen uygulama alanlarında da Bej Mermer nadir olarak kullanılmaktadır.

Ticari anlamda günümüzün en çok tercih edilen doğaltaş uygulama ve tasarım mermer ürünleri arasında Emperador Mermer yer almaktadır. Çünkü ocaklarda gerçekleştirilen üretimlerde dolomitik seviyede işlenen ve damarlı yapısı ile ön plana çıkan mermer çeşidi emperador olarak görülmektedir.

Bir mermerin kalitesi incelenirken, dokusunda bulunan örümcek ağı yani sahip olduğu ince damarların ne kadar homojen ve sık olduğu ölçülmektedir. Bu bağlamda da Türkiye’de çıkarılan ürünler incelendiğinde, doğal taşlar ile kolaylıkla uyum sağlayan, renk çeşitliliği oluşturan ve doku yönünden kaliteli bir görüntü ortaya çıkaran Emperador Mermer yüksek bir kalite oluşturmaktadır.

Adıyaman Dark Emperador mermer oldukça naif renge sahip orijinal bir ürüdür. Koyu kahve rengi üzerine konumlanan dantel işlemelerini ve ince nakış işçiliğini andıran şahane beyaz damarlar barındırır. Sakin ve dingin bir görünüme sahip bu doğal taş, yapıların iç ve dış cephelerinde rahatlıkla tercih edilebilir. Kapkara toprağın bağrından rengarenk çıkarılan bu mucizevi doğal taş, doğal yapısı itibariyle da insan sağlığı için oldukça uygundur. Öte yandan yine topraktan geliyor olması, enerji boşaltımını sağlamak için de oldukça idealdir. İnsan üzerinde toplanan negatif enerjilerin gitmesi ve yok olması için dönem dönem toprağa basma ve böylelikle hafifleme ihtiyacı duyar, toprağın içinden çıkarılan bu nadide yapı malzemesi de insan için bu doğal işlevin giderilmesi husunda aktif rol oynayabilir.

Adıyaman Dark Emperador; Koyu kahverengi tonlu beyaz büyük desenlere sahiptir. Yapıların iç uygulamalarında, bina girişleri ve asansör kaplamaları ile şömine projelerindende Adıyaman Emperador Mermeri tercih edilmektedir. Koyu emperador mermerler içinde yerli ve ucuz fiyat segmentinde olan güzel bir üründür. Beyaz desen kısımları adeta bir bulut kümesini andırmaktadır. Özellikle bina iç giriş çalışmaları ile asansör projelerinde sıkça kullanılmaktadır.

Adıyaman Light Emperador; Açık kahverengi tonlu beyaz ara desenleri vardır. Zemin mermer uygulamaları, AVM ve ofis binalarının giriş alanlarında Adıyaman Emperadoru tercih edilmektedir. Adıyaman Light Emperador;  açık tonlu emperador mermerlerimizden bir diğeri. Özellikle resmi kurumlarda ve avm giriş alanlarında zemin döşemeleri için kullandığımız bir taş. Büyük yüzeylerde bütüncül ve homojen bir renk görünümü sunduğu için müşteriler tarafından seçilebilmektedir. Adıyaman Light Emperador diğer adıyla Adıyaman Açık Tonlu Mermeri adında anlaşılacağı üzere Adıyaman’da üretilen mermer ve piyasada en çok tercih edilendir. Dayanıklı ve doğal bir taş olduğun iç ve dış mekanlarda kullanılmaktadır. Adıyaman Light Emperador genellikle, açık kahverengi tonlu beyaz ara desenleri vardır.

Emperador Mermer bej renk mermer çeşitleri kategorisi içerisinde bulunmasına rağmen iki farklı çeşidi de piyasada en sık kullanılan çeşitleri oluşturmaktadır. Bu çeşitlerden ilkini açık sarı damar girişleri bulunan ve homojen yapıya sahip olan Light Emperador Classic Mermer oluşturmaktadır. Diğer çeşit ise Emperador Dark Mermer olmak üzere çok eşsiz bir görüntüye sahip olduğu için özellikle dekorasyonda önemli bir yere sahiptir.

Light Emperador Classic Mermer incelendiğinde, açık bir renge sahip olarak naif bir görüntü oluşturur ve dekorasyonda zarafet için tercih edilir. Zemini genellikle sarı olmak üzere dantel gibi çok ince bir şekilde damarlar net olarak görülebilir. Ülkemizin en sık üretilen sarı renkli mermerleri arasında bulunması ile birlikte damarların eşdeğer bir görüntüye sahip olması ile birlikte iç ve dış mekanlarda dayanıklı yapısı sayesinde sıklıkla zemin kaplaması, duvar kaplaması ve merdiven gibi alanlar için kullanılmaktadır.

Uzun yıllardır işlenen mermer ocaklarından çıkan Light Emperador Classic Mermer günümüzde en verimli kısımları işlenmektedir. Türkiye de en çok bilinen sarı renkli mermer çeşidi olarak bilinir ve tercih edilirken kalitesi ve yapısı ile göz doldurur

Emperador Dark Mermer ürünleri ise egzotik bir havaya sahip olması ile birlikte hem asalet hem de zenginliğin görüntüsü olarak tercih edilmektedir. Zemini siyah renkli olması ile birlikte sarı altın renkli damarları sayesinde asil bir görüntü ortaya çıkarırken, doğal taş yapısıyla sağlıklı kullanım imkanı sunmaktadır. Ülkemizde Alanya, Antalya ve Demirtaş bölgelerinde çıkarılan bu ürün, klasik bir görünüm ile birlikte iç ve dış dekorasyonda tercih edilmektedir.

Son yıllarda özellikle iç dizaynlarda kullanılan Emperador Mermer, modern ve şık mermer çeşitleri arasında yer almaktadır. Light Emperador Classic Mermer kullanıldığı alanlarda kullanım kolaylığı ve konforu sunmaktadır. Özel olarak fabrikalarda üretilen mermerler kalitesi ve dayanıklılığı ile de ön plana çıkmaktadır. Genellikle kahverengi tonlarında kullanılan Light Emperador Classic Mermer, örümcek ağı damarları ile süslenen doğal taşlarla uyumlu mermer türüdür. Günümüzde gri tonları da pek çok mimar ve tasarımcı tarafından kullanılmaktadır. Doğal taş görünümünden dolayı, birçok tasarımcı tarafından aranan mermer çeşididir. Mermer kalitesi, içerisinde bulunan ince damarların sıklığı ve renginin homojenliği ile belirlenmektedir.

Birçok yüzey işlemleri için üretilen Emperador Mermerler, genellikle cilalı yüzey işlemi için tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra fırçalı eksiltmeli ve kumlamalı yüzey işlemleri içinde üretimi yapılmaktadır. Ayrıca Emperador Mermerler müşterilerin isteklerine göre birçok alanda kullanılmaktadır.

Light Emperador Classic Mermer şık ve modern görünümünden dolayı birçok alanda kullanılmaktadır. Yapısı ile müşterilerin dikkatini çeken bir mermer çeşididir. Otel, hastane, villa gibi alanlarda tercih edilmektedir. Ayrıca merdiven, basamak, masa, banyo, zemin döşemesinde kullanılmaktadır. Emperador Mermer yapıların dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan bir mermer çeşididir.