BLUE BAHIA

Afyon gök mermer; adını mermerin mavi renginde alan Afyon gök mermer ya da Afyon gök gri olarak da bilinen bir mermer çeşididir. Afyon gök mermer otel lobi ve banyo kaplaması, villa giriş bahçe ve peyzaj uygulaması, butik otel, bina cephe kaplamasında kullanılır. Aynı zamanda Afyon gök ve Afyon gri olarak da bilinen mermer; daire içi döşeme, bina giriş duvar kaplaması, Tv ünitesi arkası, pencere denizlik, duvar üstü küpeştesi, İç mekân ve dış mekân Basamak rıht süpürgelik, söve, mermer masif kolon, hamam kurnası, görüntü detayında ve trabzan korkuluk olarak da kullanılmaktadır.  Afyon gök mermer yâda diğer adıyla Afyon gri, Afyon duman olarak da bilinen mermer uygulandıkları alanlarda Afyon beyaz mermerAfyon gri mermerlerle de beraber kullanımı oldukça tercih edilmektedir.

Afyon gri, Afyon duman ya da Afyon gök mermeri bazen açık bazen de koyu bantlar gösteren, açık veya kül grisi renkte, tamamen sakaroid yapılı kalsit kristallerinden oluşmaktadır. Bulunduğu alanda yatay yönde Afyon şekere, düşey yönde ise Afyon şeker ve kaymağa yavaş yavaş geçişler gösterir.

 Afyon gök mermer mermerin mavi rengi kullanıldığı ortama derinlik ve sakinlik kazandırır. Afyon gök mermer lavabolarda, tezgâhlarda iç mekan uygulamalarında tercih edilen mermer türüdür. Beyaz damarlı ve mavi renk  Afyon gök mermerde zengin ve etkileyici bir yapı oluşturmaktadır. Mutfak ve banyo içlerinde, denizliklerde, merdivenlerde, duvar kaplamalarında Afyon gök  mermer yada Afyon gök gri mermere talep fazla olmaktadır. Afyon gök mermer döşeme ve kaplama için uygun olup; siyah ve beyaz mermer mozaik, beyaz mermer söve, beyaz ve siyah mermer lavabo vb. ürünlerle kombine edilebilir. Afyon gök gri mermer dış mekan uygulamalarında da kullanılmaktadır. Zemin döşemelerinde mermerin üzerindeki beyaz çizgilerle mavi rengin uyumu uygulandığı alana zarif bir görüntü sunmaktadır. Yurtdışında mavi mermerin diğer adı Sky Blue Marble , Blue Sky, Blue Sky Gri diye de bilinmektedir.

Efesusstone firmamızda Afyon gök mermeri Blue Moon, Blue Bahia, Marine Blue ve Bardiglio Blue mermerlerimizin adında geçmektedir. Afyon gök mermerlerimiz iç-dış mekanlarda tercih edilmekte olup, banyo, mutfak bölümlerinde Afyon gök mermere talep fazla olmaktadır.