AMARANTE

Amarante Türkiye’de yaygın olarak kullanılan adı Afyon Menekşe MermeridirAfyon Menekşe Mermer, Türkiye’de çıkarılan bir tür leylak beyazı mermerdir. Bu mermer türü, hemen her alanda kullanım için tercih edilebilir. Özellikle Dış – İç duvar ve zemin uygulamaları, anıtlar, tezgâhlar, mozaik, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamaları, merdivenler, pencere pervazları, basamak ve merdiven uygulamaları, süsleme eşyalarında ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Afyon Menekşe mermeri aynı zamanda dekoratif ürünlerde de tercih sebebidir. Sütun kaplaması, lavabo, cilalı mozaik, peyzaj alanlarında bahçe süsleri gibi uygulamalarda karşımıza çıkmaktadır. Amarante; Afyon Menekşe MermeriAfyon Menekşe Klasik MermerAfyon Viola MermeriAfyon Violet MermeriAfyon Çiçek Mermeri olarak da anılmaktadır. Afyon Menekşe Mermer cilalı, kesilmiş, zımparalanmış, taş yüzlü, kumlanmış, eskitme vb. olarak işlenebilir.

Afyon Menekşe mermeri, menekşe çiçeğini andıran görüntüsüyle kullanım alanlarına şık ve zarif bir görüntü sağlamaktadır. Afyon Menekşe mermerinin beyaz üzeri mor, siyah, sarı, kahverengi ve gri dalgalar, taşın görüntüsünü süslemektedir.

Breccia Mermeri bir tür gri çakıltaşı, monojenik dolomitik breş, tortul kayaçlar kırıntılı ve kalkerli matrikse ait konglomera görünümündedir. Bu taş özellikle iç mekan, duvar, zemin ve diğer tasarım projeleri için tercih edilmektedir. Breccia Mermer, Türkiye’de çıkarılan bir tür gri mermerdir. Bu taş özellikle Yapı taşı, lavabolar, anıtlar, havuz başa çıkma, eşikler, süs taşları, iç, dış, duvar, zemin, kaldırım ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Aynı zamanda Breccia Altın Gri Mermer olarak da adlandırılır. Breccia Altın Mermer; Cilalı, Kesilmiş Kesilmiş, Zımparalanmış, Taş Yüzlü, Kumlanmış, Eskitme vb. Olarak işlenebilir.Breccia mermeri, büyük iç tasarım projeleri, deniz tasarımı, havalandırmalı cepheler ve teknik zeminler için mükemmeldir.

Piyasada doğal taş sektöründe birinci sınıf taş kategorisine giren dayanıklı taş olan Amarante, yurtiçindeki piyasa adıyla Afyon Menekşe ya da Afyon Menekşe Klasik mermer, çeşitli yüzey işlemleri uygulanarak satışa sunulabilmektedir. Mekanlarda genişlik ve ferahlık hissi veren ahengiyle iç mekanlarda ve dar alanlarda özellikle tercih edilen mermer türüdür. Afyon Menekşe Mermeri iç dekorasyonda ferah bir ortam oluşturan beyaz mermerin uygulandığı alana modern bir hava katar, Afyon menekşe çiçeğinin tonlarını içinde barındıran mor tonlarıyla canlandırıcı enerji etkisine sahip olur. Afyon Menekşe Mermeri iç mekanlarda tercih edildiği kadar dış mekan uygulamarında da aranan mermer türüdür.

Afyon Menekşe Mermeri;  yurt içinde olduğu kadar yurt dışı projelerinde de yoğun ilgi görmektedir bu güzide mermerimiz. Tam oluşmuş bir mermer çeşidi olması nedeni ile epoksi ve file uygulamasına gerek kalmadan imalat tamamlanmaktadır. Epoksi file uygulamasının yapılmaması, ürünün maliyetine de olumlu yönde etki etmektedir. Afyon Violet Menekşe aynı zamanda yüksek sertlik derecesine sahiptir. Bu özelliği de dayanıklılığını arttırmaktadır.

Afyon Menekşe Mermeri; beyaz bir zemin üzerinde dağılan menekşe rengindeki damar yapısı ve aralara dağılan sarı tonlar ile dekoratif yönden oldukça keyifli sonuçlar vermektedir. Afyon Menekşe Mermeri;  damar yapısının çok fazla hareketlilik göstermemesi de gözü yormamakta, geniş alanlarda da hoş bir ambians yakalamaktadır.

Sertlik derecesi yüksek olan Afyon Menekşe Klasik Mermer hem iç mekan hem de dış mekan zemin döşemesi, duvar kaplaması, merdiven basamağı olarak kullanılabilmektedir. Aynı zamanda dekoratif ürünlerde de tercih sebebidir. Sütun kaplaması, tezgah, lavabo, cilalı mozaik, peyzaj alanlarında bahçe süsleri gibi uygulamalardada Afyon Yoğun Menekşe Mermeri karşımıza çıkmaktadır. Cilalı mozaik seçenekleri ile ister mutfağınızda tezgah arkası duvar kaplama, isterseniz de banyolarınızda duvar kaplaması olarak yapacağınız ufak dokunuşlar ile bulunduğu ortama renk katabilirsiniz. Afyon Yoğun Menekşe Mermeri; iç dekorasyonda her zaman ferah bir ortam oluşturan beyaz renk, evinize hem moden bir dokunuş katacak, hem de iç açıcı mor tonlarından olan menekşenin olumlu enerjisini yaşam alanına yansıtabileceksiniz.

Afyon Violet Mermeri,, adeta bir menekşeyi andıran hafif damarlı ve dalgalı görünümüyle diğer çeşitlerinden ayrılıyor. Beyaz üzeri mor, siyah, sarı, kahverengi ve gri dalgalar, taşa doğal bir görüntü ve benzersizlik katıyor. Menekşe çiçeğinin ahengini yansıtan bu yapı malzemesi ile mekanlara şıklık, zarafet ve zevk katabilirsiniz. Oldukça güçlü bir yapısı bulunan bu Afyon Çiçek Mermeri hemen her alanda kullanım için tercih edilebilir. Gerek güneş ışığı ve ısısına olan dayanıklılığı, gerekse nem ve rutubete olan direnci ile göz dolduran bu ürün, uzun ömürlü bir kullanım vaat ediyor. Mekanlara genişlik hissi veren duruşuyla Afyon Menekşe Mermeri özellikle iç mekanlarda ve dar alanlarda sıklıkla tercih edilse de, olumlu niteliksel özellikleri sebebiyle dış mimaride de kullanılıyor.